Wełniaki- powakacyjna miłość

12191667_553246298160469_135877549048750846_n

Ostatnie lata rozpieściły nas upałami, dlatego zastanawiałam się jak moja córka przetrwa wysokie upały z kilkoma warstwami materiału na pupie. Mogę jej założyć cienką koszulkę na górę, ale cieńsza warstwa na dole oznacza częstsze zmienianie pieluszki lub przecieki.

Oczywiście w upał najlepiej puszczać malucha w przewiewnej formowance lub tetrze spiętej snappi. Niestety sprawdza się to tylko na nieprzemakalnym kocyku lub na podłożu gdzie mokre ślady możemy szybko zetrzeć, na wyjścia potrzebowałam innego rozwiązania.

Czytałam o coolmaxie ale to nadal sztuczny materiał przy skórze więc mnie nie przekonywał na dłuższą metę. I wtedy wpadł mi w oko post o wełnianych otulaczach.

Otulacz wełniany EvergreenOS+Początkowo nie wiedziałam jak do tematu podejść bo nie za bardzo wiedziałam jak działa taki otulacz, a mechanizm jest w zasadzie prosty.

Po pierwsze wełna ma wysoką higroskopijność, potrafi przyjąć wodę odpowiadająca 1/3 jej masy a przy tym nie sprawiać wrażania przesiąkniętej. Mocz dziecka, jeśli przesiąknie przez wkład jest odprowadzany w głąb pieluszki, ale przez jakiś czas zatrzymywany w środku. Nie jest ona jednak wodooporna.
Po drugie wełna oddycha i posiada termoregulacje. Potrafi dostosować się do temperatury,  kurczy się, gdy jest zimno i rozpręża, gdy robi się ciepło. Sprawdziliśmy to w upały, faktycznie skóra dziecka nie była przegrzana czy spocona.
Po trzecie jest naturalna i delikatna skóra pod wełnianym otulaczem ma większy kontakt z powietrzem i jest mniej narażona na siedzenie w mokrym, co zmniejsza ryzyko odparzeń.
Po czwarte  (i to jest dla mnie najbardziej niesamowite) wełna jest odporna na nieprzyjemne zapachy i bakterie. Dzięki łuskowatej budowie włosia oraz lanolinie, którą są pokryte włókna, nie chłonie zapachów oraz nie jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii.

Te cechy czynią z wełnianych otulaczy idealne rozwiązanie na lato oraz dla dzieci wrażliwych na sztuczne tkaniny.

Otulacz wełniany Coral Reef
Stosujemy otulacze Puppi, które mają bardzo przydatne rozwiązanie ponieważ są dostępne w dwóch wariantach: One Size oraz One Size +
OS są przeznaczone dla dzieci od 4-14kg i pasuje do nich wiele dostępnych wkładów. Niestety przy większych dzieciach (od ok 9kg) nie da się umieścić pod otulacz formowanki. Idealnie natomiast nadają się do tego otulacze OS+, które choć zakres wagowy mają 11-18kg, szczelnie zasłaniają formowankę przy mniejszych dzieciach (używamy OS+ już przy 10kg).
Polecam też uszycie lub zamówienie gatków lub longów (gatki z długimi nogawkami) wełnianych. Sprawdzą się dobrze w nocy, na formowanki lub przy ubieraniu uciekających dzieci 🙂
Minusy? Pranie wełny, jednak wymaga ona tego raz na 2-3 tygodnie więc można przymknąć oko.

Jedna myśl na temat “Wełniaki- powakacyjna miłość”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *