Otulacz z dzianiny wełnianej Mikulo – recenzja

mikulo

Na stronę Mikulo – pieluszki wielorazowe – moja pasja trafiłam trochę przez przypadek szukając formowanek dla noworodka, a odkryłam wełniaki. Z miejsca się zakochałam w otulaczu, który tam zobaczyłam bo takiego jeszcze nie miała. Czym się wyróżnił? Jest szyty z dzianiny wełniane a nie tkaniny co czyni go bardzo elastycznym i zupełnie innym w dotyku. Dodatkowo to wełniak z zakładkami czyli wkłady są unieruchomione.

mikulo

 

Wygląd

13901307_324113127925348_8760068841253332069_nU Mikulo otulacze szyte są na zamówienie więc można dostosować wymiary, napy, aplikacje pod swoje preferencję o ile będzie dostępna dzianina w wybranym kolorze. Jest to otulacz z wełny recyclingowej więc to trochę uśmiech losu co akurat się trafi na stanie.

Otulacz wykonany jest bardzo starannie, zarówno szwy, napy jak i aplikacja. Kolor trzyma mocno, aplikacja się nie farbuje. Dzianina to 100% merino i jak bardzo miła w dotyku.

wnętrze z wszytą dodatkową wkładką
wnętrze z wszytą dodatkową wkładką

W kroku w moim modelu są dwie warstwy dzianiny, z której robiony jest otulacz, wzmocnione mocniejszą wełną. Rozwiązanie to jest przydatne u dziewczynek, które inaczej niż chłopcy moczą pieluszkę.

W zakładkach mieszczą się zarówno ręczniczki składane, prefoldy, wkłady długi jak i zwykłe. Otulacz jest też na tyle elastyczny, że dobrze okrywa formowankę z jednym wkładem w kieszonce. Bardziej napchać nie próbowałam bo na spacer większej chłonności nie potrzeba, a na noc otulacze nam nie spełniają swojej roli.

14117897_333739420296052_5368966274416205228_n

Wymiary

Wymiary (mierzone na płasko bez rozciągania) mojego egzemplarza czyli standardowego OS wg wykroju Mikulo to:

długość po rozłożeniu
długość po rozłożeniu 35 cm
szerokość rozłożona
szerokość po rozłożeniu 36 cm
szerokość w kroku
szerokość w kroku 19 cm
DSC_0049
maksymalne rozpięcie na długość 20 cm
DSC_0051
minimalna długość 17 cm
DSC_0050
pas-spięcie na zakładkę 15 cm
pas spięcie na ostatnie napy
pas-spięcie na ostatnie napy 24 cm
aplikacja
aplikacja
Porównanie wizualne do innych otulaczy wełnianych
ecodidi
Mikulo i Ecodidi SIO
puppi os
Mikulo i Puppi OS
puppi os plus
Mikulo i Puppi OS+
Mikulo i Agisowo
Mikulo i Agisowo
wełniaste os
Mikulo i Wełniaste OS
od góry: Wełniaste OS, Puppi OS, Puppi OS +, Agisowo, Ecodidi SIO, Mikulo
od góry: Wełniaste OS, Puppi OS, Puppi OS +, Agisowo, Ecodidi SIO, Mikulo
DSC_0045
od lewej: Mikulo, Ecodidi, Agisowo, Puppi OS+, Puppi OS, Wełniaste OS

Jeżeli chodzi o szerokość w kroku najbardziej zbliżona jest ona u Agisowo i Ecodidi. Na długość znacząco różni się tylko w wypadku Wełniaste OS.

Pranie i pielęgnacja

Dokładnie tak jak każdy otulacz wełniany. Kuracje lanolinową należy przygotowywać jak do gatek wełnianych ponieważ dzianina potrzebuje wchłonąć jej więcej.

Więcej informacji o pielęgnacji wełny znajdziecie tu.

Przydatne informacje

Otulacze wełniane, gatki, formowanki, formowanki z kieszonką oraz kieszonki pulowe z welurem możecie zamówić przez fanpage Mikulo – pieluszki wielorazowe – moja pasja. Znajdziecie tam zarówno gotowe wzory jak i zamówicie coś specjalnie dla Waszego dziecka.

(Kto już długo siedzi w temacie pieluszkowym mógł poznać uszytki Wioli na jej blogu , obecnie nowe dzieła pojawiają się na fanpage.)

Uff, pierwsze koty za płoty :p to teraz już podobno będzie z górki bo w kolejce czeka kieszonka i formowanka Mikulo, komplet od Mommy Mouse, longi i gatki polarowe od Regatki więc trochę roboty :p

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *