Kieszonka OS z welurem bawełnianym Mikulo- recenzja

Kieszonka od Mikulo jest inna niż wszystkie, które znajdują się w naszym stosie. Po pierwsze dlatego, że to produkcja handmade czyli może zbudować swoją wymarzoną kieszonkę od podstaw (jeżeli oczywiście wymarzone materiały są osiągalne). Po drugie przeszycia przy nóżkach są zrobione na wzór amerykańskich marek Wonderoos i Magic Alls (od Baby Beehinds). Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem wcześniej i powiem szczerze zastanawiałam się czy nie spowoduje to przecieków

14063755_334929606843700_5157480781166487518_n

Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne. Gumki pięknie opinają uda, a falbanka nie odprowadza wilgoci na ubranka.

dsc_0064
sposób przeszycia

W naszym wypadku układ nap nie powoduje odciskania się ich na nóżkach. A wielkość całej pieluszki pozwala na umiejscowienie w niej wkładu klepsydrowego Puppi.

W kieszonce wykorzystano popularne rozwiązanie czyli wejście do kieszonki znajduje się z przodu. Nie jestem fanką tego typu umiejscowienia wkładu, jednak tutaj najprawdopodobniej dzięki dodatkowej zakładce kieszonka z przodu mi się dobrze układa (materiał wewnętrzny nie wychodzi nad krawędź nap).

dsc_0065
wejście na wkład

Materiał wykonania

Warstwa zewnętrzna PUL jest wykonana z materiału sprowadzanego z USA. W dotyku różni się od polskich marek szyjących z rodzimych materiałów, bardziej przypomina Bumgeniusa, z polskich najbliżej w odczuciu jest mu do Milovia.

Warstwa wewnętrzna to welur polski o składzie 80% bawełna, 20% poliester. Nie odbarwia się w kontakcie z moczem (po 2 miesiącach użytkowania), dobrze schodzi z niego kupa, a dzięki kolorowi ewentualne plamy są mało zauważalne. Mimo tego, że to naturalna tkanina to nie zauważyłam widocznego skurczenia materiału pomimo prania na 60 stopni.

Napy wykorzystywane przez Mikulo są sprowadzane z USA i Czech.

Wymiary

Nasza kieszonka jest standardowym OS, ale Mikulo szyje je na zamówienie więc na pewno można dostoswać wymiary pod indywidualne potrzeby dziecka.

clipboard04
szerokość w kroku
clipboard05
szerokość w kroku- miejsce na wkład
clipboard03
maksymalna długość
dsc_0057
szerokość po spięciu na ostatnie napy
dsc_0059
szerokość po spięciu napek na zakładkę
dsc_0055
długość po rozłożeniu
dsc_0056
szerokość po rozłożeniu

Przydatne informacje

Otulacze wełniane, gatki, formowanki, formowanki z kieszonką oraz kieszonki pulowe z welurem możecie zamówić przez fanpage Mikulo – pieluszki wielorazowe – moja pasja. Znajdziecie tam zarówno gotowe wzory jak i zamówicie coś specjalnie dla Waszego dziecka.

(Kto już długo siedzi w temacie pieluszkowym mógł poznać uszytki Wioli na jej blogu , obecnie nowe dzieła pojawiają się na fanpage.)

sUBIEKTYWNA OPINIA

Podoba mi się wykonanie i jakość wykorzystanych materiałów. Jest to na pewno inna miękkość pulu niż w moich ulubionych Mommy Mouse, ale trudno porównać amerykański pul do polskiego.

Bardzo lubię tę kieszonkę ze względu na kolorowy welur bawełniany, nie widać na nim plam, a to przydatne przy dziecku z rozszerzoną dietą. Dodatkowo tam się nie ma co skulkować lub poszarzeć więc łatwo go utrzymać w dobrym stanie 🙂 Nietypowe przeszycia sprawiają, że pieluszka ładnie się układa na dziecku.

Kieszonki od Mikulo – pieluszki wielorazowe – moja pasja są warte uwagi i zamówienia wyjątkowej niepowtarzalnej wyprawki dla waszego dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *