Formowanka ekomajty- recenzja

486009_198124226994786_782432290_n

Z marką Ekomajty zetknęłam się po raz pierwszy w 2015 na targach Mother and Baby w Gdańsku . Pojechaliśmy tam w celu znalezienia nowych pieluszek dla Zo, bo właśnie zaczynaliśmy w pełni naszą przygodę i już wiedzieliśmy, że kieszonki chinki, które posiadamy na pewno nie starczą nam na noce. Kasia- właścicielka firmy bardzo dokładnie przedstawiła nam swoje produkty, opowiedziała jak powstają jej pieluszki i doradziła w wyborze. Z targów wróciliśmy z bambusową formowanką z dwoma jęzorami- bambusowym i polarowym.

Niestety dość szybko okazało się, że formowanka długo nam nie posłuży bo nasza córka w obwodzie się przestaje dopinać. W ten sposób niestety zniechęciłam się do samej firmy, zamiast napisać do Kasi i próbować razem rozwiązać problem po prostu odłożyłam formowankę na półkę.

Jakiś czas temu znowu szukając formowanki na noc została mi zaproponowana bambusowa z Ekomajty. Podeszłam do tego dość sceptycznie ponieważ nie do końca wierzyłam, że da radę, ale bardzo przyjemnie się zaskoczyłam! Okazało się, że w międzyczasie wzór formowanki został dopracowany, stał się faktycznym OSem a dodatkowo została zwiększona jego chłonność.

Także jeżeli znacie tylko starą odsłonę formowanek Ekomajty to koniecznie zobaczcie co się zmieniło.

PORÓWNANIE starego wzoru z nowym

Łatwo zauważyć, że głównym problemem była długość uszu, która sprawdzała się przy szczupłych dzieciach.

jeże- wersja stara, miętowa-wersja nowa
jeże- wersja stara, miętowa-wersja nowa

Nowa wersja posiada o jedne rząd nap więcej do regulacji na długości oraz dodatkowe napy na uchach dzięki czemu można odpowiednio dopasować pieluszkę na brzuchu.

Różnica w długości uch jest znaczna, natomiast długość i szerokość w kroku pozostała bez zmian.

Starą wersję posiadam z bawełnianą warstwą zewnętrzną, nową z welurową i subiektywnie stwierdzam, że nowa jest dużo przyjemniejsza 🙂

jeże- wersja stara, miętowa-wersja nowa

 

dsc_0198

W starej wersji jęzor był jednowarstwowy z dopinaną warstwą sucha pupa. W nowej wersji jęzor jest obszyty z jednej strony welurem dającym uczucie suchości i jest dwuwarstwowy. Dzięki czemu wpinamy tylko jedną rzecz i w zależności jak ułożymy jęzor taki efekt uzyskujemy.

 

dsc_0199

dsc_0200

Wymiary Nowej wersji

dsc_0181
minimalna szerokość
dsc_0182
minimalna długość
dsc_0183
spięcie na zakładkę
dsc_0184
maksymalna długość
dsc_0185
maksymalna szerokość bez zostawiania niespiętych nap
dsc_0187
szerokość w kroku
dsc_0188
szerokość w kroku
dsc_0189
długość języka
dsc_0190
długość języka
dsc_0191
szerokość języka
dsc_0193
szerokość po rozłożeniu
długość po rozłożeniu
długość po rozłożeniu

Chłonność

 • Wg testów chłonności Pieluchy wielorazowe :
  ekomajty formowanka bambusowa (stary kroj) wmf627g-wsf161g=467g
  ekomajty formowanka welurowo-bambusowa pszczola (nowy kroj) z wkladem dlugim wmf639g-wsf168g=471g
 • Wg testów chłonności Pupeczkowo :

ekomajty formowanka welurowo-bambusowa wmf 900g-wsf 250g=650g

Różnica dość duża i patrząc na ile nam faktycznie starcza w nocy bardziej skłaniam się ku drugiemu testowi 🙂

SUBIEKTYWNA OPINIA

Bardzo, ale to bardzo się zaskoczyłam nową wersją. Lubię takie zmiany gdzie widzę, że ktoś włożył trud by udoskonalić swój produkt. Formowanka jest idealna na noc dla dwulatki, która potrafi wypić przez sen 250ml wody. Wytrzymuje nam bez przecieków do rana czyli koło 10-12h.

Stanowczo polecam tę formowankę jako do zadań specjalnych 🙂 Dodatkowo można po kontakcie z producentką dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb co jest dodatkowym atutem dla wszystkich, którzy wolą inne zapięcia niż te proponowane w sklepach.

Można też zamówić gotowy zestaw nocny z longami Re-gatki, o których napiszę już wkrótce.

Jedna myśl na temat “Formowanka ekomajty- recenzja”

 1. Dziękujemy Doroto za ciekawą recenzję oraz zdjęcia!
  Faktycznie od 2015 roku wiele się zmieniło w naszych formowankach. Zarówno pod względem wykroju, rozłożenia i kolorystyki nap, chłonności jak możliwości jej dostosowania. Zmieniły się także wzory i materiały. Produk ewoluuje cały czas, testujemy różne rozwiązania, a przede wszystkim dzięki osobom takim jak Ty wciąż uczymy się nowych rzeczy 🙂

  Aktualnie są dostępne także dwa rozmiary formowanek (S dla noworodków oraz One Size dla starszych maluchów). Jest także alternatywa dla nap – rzepy. Aktualne wzory (jednokolowe oraz z wzorai) są dostępne tutaj: http://bit.ly/formowanki

  Dla każdego coś miłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *