Polecamy!

Domeną XXI wieku jest tzw. szum informacyjny. Młodzi rodzice szczególnie dotkliwie tego doświadczają, gdy próbują szukać informacji o opiece nad niemowlakiem. Z jednej strony nierzadko są bombardowani dobrymi poradami swoich rodziców i dziadków (niestety ci nie zawsze wiedzą, że na przestrzeni ostatnich lat trochę się pozmieniało). Z drugiej próbują sięgać po specjalistyczną literaturę, ale ze względu na dynamikę zmian w obszarze medycyny czasem trafiają na przestarzałe informacje. Kolejne źródło fachowej wiedzy to położna i pediatra (serdecznie polecamy!). Wreszcie jest „wszechwiedzący” Internet, choć niestety można w nim trafić na wiele pseudoporad od pseudoautorytetów, co nierzadko prowadzi do błędnych decyzji.

Sami jesteśmy młodymi rodzicami, dla których dziecko jest absolutnie najważniejsze i którzy są gotowi na wszelkie poświęcenia dla tego małego szkraba. W związku z tym sięgamy do wszystkich wyżej wymienionych źródeł. Wierzymy, że darmowe dzielenie się wiedzą jest korzystne dla każdej strony, dlatego z radością dzielimy się tymi stronami internetowymi, którym sami zaufaliśmy. Mamy nadzieję, że przydadzą się również Tobie.

Macierzynstwo.info, macierzyństwo, iwona gućNa stronie www.macierzynstwo.info znajdziemy ofertę Szkoły rodzenia Iwony Guć, którą serdecznie polecamy wszystkim przyszłym mamom z Gdyni i Trójmiasta. Sami uczestniczyliśmy w zajęciach i jesteśmy bardzo zadowoleni z miłej atmosfery, która na nich panuje, ale przede wszystkim z fachowej wiedzy, którą otrzymaliśmy. Dorota bez wahania wybrała panią Iwonę jako swoją położną i była to jedna z jej lepszych decyzji. Iwona Guć to nie tylko doświadczona i profesjonalna położna, ale również doradca laktacyjny; na jej stronie można znaleźć sklepik i wypożyczalnię laktatorów.  Serdecznie polecamy!


Pupus.pl - Wyprawka dla noworodkaPupus to nie tylko internetowy sklep z pieluchami wielorazowymi, w którym skompletowaliśmy większość naszej wyprawki. W dziale „Czytelnia” znajdziemy sporo porad, również w nowoczesnym wydaniu jak np. filmik o rodzajach pieluch czy przewodnik w formie darmowego e-booka.


Mamy Gadżety to bardzo użyteczny blog prowadzony przez Marysię Górecką, mamę trójki dzieciaków i „gadżeciarę”. Znajdziemy na tej stronie mnóstwo recenzji różnych wynalazków przeznaczonych dla dzieci i rodziców (osobiście polecamy zapoznać się z testami wózków), a także wartościowe porady dotyczące opieki i wychowania naszych pociech oraz ciekawy dział inspiracje (tego linka możemy od razu podesłać naszym rodzicom ).


Kawiarnia Ciuciubabka to szczególne miejsce na mapie gdyńskich lokali gastronomicznych. To nie tylko przytulny kąt dla mam, w którym mogą one swobodnie karmić piersią czy przewinąć maluszka w godnych warunkach. W Ciuciubabce odbywają się też bardzo wartościowe warsztaty, niektóre regularnie, raz na tydzień, jak choćby „Gadki Szmatki”. Są to szkolenia z profesjonalnym doradcą chustowym (patrz poniżej) przeprowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze i za rozsądną cenę. Zazwyczaj możecie na nich spotkać Dorotę.

 


dziecko_w_chuscieDziecko w chuście to blog Marty Alabrudzińskiej — profesjonalnego, certyfikowanego doradcy noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Na stronie znajdziemy nie tylko ciekawe artykuły, które mogą nas przekonać do chustowania, ale również ofertę indywidualnego szkolenia lub wypożyczalnię chust i nosideł. To właśnie Marta prowadzi warsztaty „Gadki Szmatki” w kawiarni Ciuciubabka (patrz powyżej).


Logo 3

Blog „Sroka o” prowadzi Anita, prywatnie mama, z wykształcenia chemiczka. Nam szczególnie do gustu przypadły fachowe analizy różnych produktów (m.in. nawilżanych chusteczek do pupy niemowlęcia), w których możemy zapoznać się ze składem i komentarzem naukowca. Warto rzucić okiem na działy książki i zabawki, gdzie autorka dzieli się swoim doświadczeniem i wrzuca naprawdę ciekawe przedmioty.


Mataja_logo-haslo2_144Właściwie obrazek po lewej stronie podsumowuje wszystko. Mataja.pl to — jak podają autorki — pierwszy blog w Polsce o ciąży i rodzicielstwie opartych na dowodach naukowych. Zresztą już samo wykształcenie trójki autorek wzbudza zaufanie, a są nimi dr n. med. Alicja Kost, dr n. med. Danuta Kozłowska-Rup i mgr Ilona Kuczerawy. Polecamy tę pozycję, bo sami podejmujemy decyzje, bazując na wiedzy z tego bloga.


Hafija.plPodobnie jak wyżej, obrazek mówi wszystko. Hafija.pl to blog poświęcony karmieniu piersią. Autorka Agata to dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią i założycielka pierwszego w Polsce kwartalnika poświęconego laktacji. Na stronie znajdziemy całe mnóstwo artykułów poświęconych karmieniu piersią, w tym również wyniki badań naukowych.


Strona stopklapsom.pl poświęcona jest kampanii „Kocham. Nie daję klapsów”. Kampania została zainicjowana przez samych rodziców i do rodziców jest skierowana. Możemy na niej przeczytać porady osób, które radzą sobie bez klapsów oraz bardziej naukowe artykuły o przykrych konsekwencjach, jakie niesie ze sobą bicie dziecka.